Paskutinį pavasario savaitgalį Alytaus miesto baseine aistras kaitino Lietuvos jaunių plaukimo sporto žaidynės. Jose vaikinai (gimę 1997-2000 m.) ir merginos (gimusios 1999-2002 m.) išsidalino 30 medalių komplektų. Alytaus sporto ir rekreacijos centro plaukikų sąskaitoje šį kartą 7 apdovanojimai. Dvi dienas trukusiose varžybose ryškiausiai spindėjo alytiškės Gretos Gataveckaitės žvaigždė. Plaukikė triumfavo trijuose laisvo stiliaus plaukimuose – 200 m. (2 minutės 11 sekundžių ir 75 šimtosios jos dalys), 400 m. (4:35.00) bei 800 m. (9:32.28) rungtyse. Pažymėtina, jog Greta 400 bei 800 m. plaukimuose pagerino Lietuvos jaunių plaukimo žaidynių rekordus bei suteikė džiaugsmo akimirkų baseine susirinkusiems žiūrovams. Be to, sportininkė sugebėjo iškovoti bronzos medalį 200 m. kombinuoto stiliaus plaukime (2:32.79), kuris nėra stiprioji jos rungtis. Dzūkijos sostinės plaukikių medalių kraitį Alytuje vykusiose žaidynėse taip pat papildė Karina Janulevičiūtė bei Ieva Jacevičiūtė. Pirmoji iš jų laimėjo sidabrą 800 m. (10:09.26) bei bronzą 400 m. (4:51.43) laisvo stiliaus plaukimuose. Ieva liko ištikima sau ir iškovojo apdovanojimų kombinuoto stiliaus rungtyje – 400 m. (5:21.09) distancijoje sportininkė finišavo antra bei pasipuošė sidabru. Iš Alytaus vaikinų komandos arčiausiai apdovanojimų buvo Paulius Dainauskas bei Rokas Mockevičius. Lietuvos jaunių plaukimo sporto žaidynėse be Gretos Gataveckaitės šalies rekordus taip pat pagerino panevėžietis Andrius Šidlauskas (100 m. krūtine; 1:03.32) bei kaunietė Agnė Šeleikaitė (100 krūtine, 1:13.80). Bendroje komandinėje medalių įskaitoje alytiškiai finišavo ketvirtoje pozicijoje, pirmi – 34 apdovanojimus (14 aukso) iškovojusi Kauno pirmoji komanda. Skaičiuojant pasiektus sportininkų taškus atskirose rungtyse, Alytaus plaukikai finišavo šešti. Treneris Viktoras Janavičius džiaugėsi, jog šiose varžybose dzūkams pavyko nugalėti pagrindinius oponentus iš Marijampolės. Jau šią savaitę Alytaus baseine vyks paskutinės šio sezono oficialios plaukimo varžybos Dzūkijos sostinėje. Birželio 5-6 dienomis čia organizuojamas Lietuvos jaunimo-jaunių plaukimo čempionatas.. Penktadienį plaukimai startuoja 10.30 val. bei 16.00 val., šeštadienį – nuo 10.00 val. ryto.

NUOTRAUKŲ AUTORIUS: Lauras Baranauskas