Balandžio mėnesio 5-6 dienomis Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine vyko tarptautinės plaukimo varžybos „Dzūkijos taurė 2019“ Šios varžybos vyko 29 kartą. Tradiciškai į varžybas atvyko gausus būrys plaukikų iš 5 valstybių, kurie atstovavo 20 plaukimo klubų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Alytaus plaukikai pagal iškovotą medalių skaičių liko devinti.

Greta Gataveckaitė 200 m laisvu stiliumi nuotolyje iškovojo 1-mą vietą, Gabija Mankauskaitė 100 metrų nugara rungtyje iškovojo 2-rą vietą. Ugnius Vyšniauskas 100 m.peteliške rungtyje atplaukė 2-ras, o 200 m. peteliške 3-čias. 200 metrų krūtine nuotolyje Edvinas Kilmanas iškovojo 2-rą vietą. Varžybose gerus rezultatus pasiekė ir Ugnius Kamandulis, Gabrielius Gavėnas, Augustas Padegimas, Austėja Grabytė, Vilgustė Gustaitytė, Kamilė Guogytė, Rūta Bubelytė, Emelina Gurskaitė ir kiti, tačiau prizinių vietų neiškovojo.

Varžybose plaukikai pagerino 14 šių varžybų rekordų.

Geriausiai varžybų plaukikai tapo ir Dzūkijos taurės varžybų taures iškovojo Vilnietė pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių nugalėtoja Kotryna Tetervkova ir Kauniečiai Erikas Grigaitis ir Eimantas Milius.

Antroje grupėje taures iškovojo Kaunietė Laura Šliburytė ir Lenkijos plaukikas Filip Kosinskij.

Trečioje grupėje taures iškovojo sportininkai iš Minsko Maryna Vasilevich ir Vladislav Bagamolov.